עלויות טיול באוסטרליה

טיול ארוך באוסטרליה הינו משאת נפשם של ישראלים רבים. ואולם, מדובר בחלום יקר למימוש בשל עלויות הטיסה וגובה המחייה באוסטרליה. לכן, לפני שמתחילים לתכנן את הטיול ביבשת המרתקת, חשוב להבין ולחשב במדויק את עלויותיו, בהתאם לאורכו ולרמתו. עלויות של טיול באוסטרליה כוללות בין היתר כרטיס טיסה, השכרת רכב, דלק, לינה, מחייה ובילויים. בתקופה של מספר חודשים עלויות הטיול יכולות להגיע גם לעשרות אלפי דולרים. במידה וגיליתם שאין בידיכם את סכום הכסף הנדרש לטיול, עדיין תוכלו לממש את חלומכם באמצעות שילוב עם עבודה באוסטרליה.

כמה יעלה טיול ממוצע באוסטרליה

טיול ממוצע ברמתו, הכולל השכרת רכב, לינה ואוכל במסעדות, יעלה למטייל כ- 130 דולר ביום. עלויות אלו מורכבות בין היתר מההוצאות הבאות:

  • השכרת רכב – רכב משפחתי פשוט ביותר יעלה לכם לשבוע כ- 350 דולר, והמחיר ינסוק בהתאם לדגם המבוקש.
  • לינה במוטלים פשוטים וזולים תעלה כ-60 דולר בממוצע לאדם, מחיר שיכול בהחלט לעלות בעונות המבוקשות.
  • אוכל – ארוחה במסעדות מקומיות זולות תעלה בממוצע כ- 15 דולר לאדם, ואילו ברשתות מזון מהיר ובדוכני אוכל הן עשויות להסתכם ב- 5 דולר בלבד.
  • בילויים ואטרקציות – כאן השמיים הם הגבול, והכול תלוי בתחומי העניין שלכם והעדפות הבילוי החביבות עליכם.

עלות טיול תרמילאים לאוסטרליה

אם אתם צעירים בגילכם או בנפשכם, ומתכננים טיול תרמילאים לאוסטרליה בתנאים הבסיסיים ביותר, צפו לעלות של כ- 70 דולר ליום. זאת בתנאי שאתם מוכנים לטייל בתנאים הבאים:

  • רכישת רכב – הרכב הכי פשוט יעלה לכם כ- 900 דולר, אך אותו תוכלו למכור בסוף הטיול במחיר נמוך. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון עלויות גבוהות של דלק, המתייקרות במקומות נידחים, וכן הוצאות עבור תיקונים מזדמנים ברכב מתקר ועד להחלפת מנוע.
  • אפשרויות נסיעה נוספות – מי שלא יכול להרשות לעצמו לרכוש ולהחזיק ברכב, עשוי לשקול נסיעה באוטובוס. יחד עם זאת, נסיעות למרחקים ארוכים אינן זולות ויכולות להגיע ל- 200 דולר ואף יותר. ניתן גם לשקול לנסוע בטרמפים מאורגנים ולהשתתף בעלויות הדלק, אך הן כרוכות במידה מסוימת של סיכון.
  • לינה משותפת באכסניות נוער מתחילה ב- 25 דולר ללילה מחוץ לעונה. כמו כן, ניתן לחסוך בעלויות באמצעות לינה באוהל באתר קמפינג מוסדר, שתעלה לכם כ- 5 דולר בלבד.
  • אוכל – על מנת לחסוך בהוצאות האוכל יש לרכוש מוצרים בסופרים זולים ולבשל בעצמכם. מחירי הפירות והירקות גבוהים יותר מאשר בישראל, ומחירי הבשר נמוכים יותר.
  • בילויים ואטרקציות – ניתן למצוא באוסטרליה לא מעט אפשרויות בילוי ואטרקציות בחינם. מאידך, חלק מהאטרקציות עשויות לעלות הרבה מאוד כסף.

מחיר כרטיס טיסה לאוסטרליה

מלבד עלות הטיול עצמו יש לכלול גם את מחירי כרטיסי הטיסה לאוסטרליה, שבהיותן מאוד ארוכות הן גם מאוד יקרות. מחירו של כרטיס טיסה לאוסטרליה עשוי לנוע בין 1000 ל- 2000 דולר, והכל תלוי בעונת השנה, מידת הביקוש, ומוכנותכם להתפשר על תנאי הטיסה.