לעבוד באוסטרליה ולהתמודד עם האתגרים

מצאתם חברה מתאימה שרוצה להעסיק אתכם, החלטתם לטוס דרך תאילנד, קיבלתם רשימת מתנות מחברים ובני משפחה (מה להביא לכל אחד בשובכם לארץ), שמעתם את כל סיפורי האימה על חיות מפחידות ביבשת אוסטרליה. כעת אתם בדרך להגשים חלום ולעבוד באוסטרליה. אך לפני הכל, הרשו לנו לסייע לכם לחשוב מראש על כמה נקודות חשובות שיעזרו לכם להסתדר ולהתמודד עם האתגרים השונים.

לעבוד באופן חוקי באוסטרליה

על מנת לעבוד באופן חוקי בחו"ל אזרחים ישראלים נדרשים להגיש בקשה לויזת עבודה ולהוכיח בד"כ שהם נדרשו על ידי חברה כלשהי. לסטודנטים הלומדים באוסטרליה אישור העבודה ניתן במסגרת ויזת הסטודנט, והם רשאים לעבוד מכסה מסויימת של שעות ביום. לישראלים בעלי אזרחות נוספת (דרכון אירופאי/אמריקאי) נפתחות אפשרויות רבות להוצאת אישורי עבודה שונים. בנוסף, ישנן עוד מספר אפשרויות לקבלת ויזת עבודה באוסטרליה – כמו השתתפות בתוכנית Working Holiday Visa.

לקרוא נכון ולהבין את מודעות הדרושים

אחד האתגרים העומדים בפני מי שמחפש עבודה באוסטרליה קשור בהבנה נכונה של מודעות הדרושים. מודעות הדרושים השיווקיות מפתות מאוד, ולעיתים הן עשויות להיות מבלבלות. חשוב לשים לב לכל הפרטים, לבחון לעומק את פרטי המודעה ולנסות לאמת את הפרטים בשיחת הטלפון עם המעסיק או נציג החברה. חשוב להבין מה כתוב במודעות הדרושים ומה ההסכם עם המעסיקים. לא מומלץ לטוס לעבוד באוסטרליה מבלי שיהיה לכם כרטיס הלוך חזור, פתוח, ומשולם מראש.

להתמודד עם המרחק והגעגועים

אתגר נוסף העומד בפני מי שטס לעבוד באוסטרליה הוא ההתמודדות עם המרחק העצום מהארץ. אוסטרליה הרחוקה נמצאת במרחק של כ-20 שעות טיסה מישראל בממוצע, כ-13,767 ק"מ. מרחק כזה לא ממש מאפשר גיחות קצרות לחופשה בבית במסגרת עבודה באוסטרליה, ויהיה עליכם להתמודד עם הגעגועים, חזקים ככל שיהיו. נצלו את העובדה שאתם בארץ זרה, הרחק מן הבית, להתחלת חיים חדשים ועצמאיים. כמובן שתמיד תוכלו לטלפן הביתה, ליצור קשר עם המשפחה דרך הסקייפ והווצאפ, ולשלוח לקרוביכם תמונות מהשהות המהנה שעתידה להיות לכם ביבשת אוסטרליה.

להיות קרובים ללב העניינים

שיקול נוסף, העומד בעיקר בפני צעירים שבאים לעבוד באוסטרליה לתקופה קצרה, הוא עד כמה נגיש מקום המגורים העתידי מאיזורי בילוי או כל מוקד אחר של עניין: ספריות ציבוריות, קניונים וכמובן – חוף הים. מי שחולם לעבוד באוסטרליה רק כדי לסיים כל יום בצלילה או גלישה עלול לגלות שבפועל, מרחק מקום העבודה שלו מהחוף מבטיח לו להגיע לשם בשעות הקטנות של הלילה. זה מאכזב מאוד. כדי למנוע אכזבות מהסוג הזה, מומלץ לפתוח מפות או לשאול על אתרי העבודה. נקודה נוספת שקשורה לעניין המגורים – לא כל אחד/ת יכולים לעבוד באוסטרליה ולגור עם הקולגות, מה שקורה הרבה פעמים כשיוצאים לעבוד דרך חברה מהארץ, שמספקת דיור מוזל. במקרה כזה, כדאי לברר מי הם השותפים לדירה. אף אחד לא רוצה לטוס מרחקים כאלה ולגלות שהדברים הקטנים והמעצבנים שהוא לא חשב עליהם יפריעו לו להגשים את החלום לעבוד באוסטרליה.