טיסות פנים באוסטרליה

אוסטרליה הינה מדינה וגם יבשת. כמדינה היא מדינת ענק המשתרעת על פני מרחבים עצומים, ותכנון הטיול בה דורש מכם להתחשב בזמן שלוקח להגיע מיעד אחד לשני. יחד עם זאת, ניתן בהחלט להתפרס על פני מוקדי טיול שונים באוסטרליה באופן יעיל ואף לא יקר, בעזרת טיסות פנים המהוות אמצעי תחבורה מפותח ומוקבל ביבשת.

עלות כרטיסי טיסות פנים באוסטרליה

כרטיס לטיסת פנים אוסטרלית עולה בממוצע בין 100 ל- 200 דולר, בהתאם ליעד הנסיעה. יחד עם זאת, מכיוון שטיסות פנים הינן אמצעי תחבורה מקובל ומבוקש בקרב האוכלוסייה האוסטרלית וגם התיירים הפוקדים את המדינה, מדובר בשוק פעיל ותחרותי מאוד. התחרותיות באה לידי ביטוי בהבדלים בתמחור טיסות פנים ובאפשרות לאתר גם טיסות מוזלות. לעיתים המחירים יכולים להגיע ל- 30 דולר עבור כרטיס לכיוון אחד. בנוסף, במרבית המקרים רכישה מוקדמת של כרטיסי טיסת פנים באוסטרליה מוזילה באופן משמעותי את עלותם, במיוחד כשמכירת הכרטיסים מבוססת על מכרז בשיטת כל הקודם זוכה. כמו כן, קיים הבדל מהותי בעלויות כרטיסי טיסת פנים במועד המבוקש, בין אם באמצע או בסוף שבוע, עונת הקיץ או בחורף, או בחגים. מעבר לכך, מומלץ לעקוב אחר מבצעים ודילים שונים שחברות התעופה מפרסמות באתרי האינטרנט שלהן.

הזמנת טיסות פנים

את כרטיסי הטיסה ניתן להזמין מהארץ או מאוסטרליה דרך סוכן נסיעות או רשת האינטרנט, באתרים הרשמיים של חברות התעופה המקיימות טיסות פנים. יש לציין כי בעת הזמנת כרטיס טיסה באשראי דרך רשת האינטרנט חשוב לשמור את מספר העסקה וקבלה מודפסת.

חברות תעופה לטיסות פנים באוסטרליה

טיסות פנים באוסטרליה מבוצעות על ידי מספר חברות תעופה עיקריות. שלושת החברות הבולטות והמוכרות ביותר הן חברת וירג'ין, חברת התעופה קוואנטס וחברת הבת שלה ג'טסטאר, וכן חברת טייגר איירוויס שהינה חברת תעופה סינגפורית המפעילה גם טיסות פנים זולות באוסטרליה. במרבית המקרים כרטיסי הטיסה של חברת וירג'ין הינם זולים יותר, אך חברה זו טסה לפחות יעדי פנים מאשר חברות התעופה האחרות.

אודות וירג'ין – Virgin Australia

וירג'ין, המכונה משנת 2000 וירג'ין בלו, הינה חברת התעופה השנייה בגודלה באוסטרליה אחרי חברת קוואנטס. היא נחשבת לחברת טיסות זולה ומפעילה טיסות פנים לכ- 29 יעדים שונים באוסטרליה, במטוסים צרים מדגמי בואינג, איירבוס ואמבראר.

אודות קוואנטס – Qantas Airways Limited

קוואנטס הינה חברת התעופה הלאומית של אוסטרליה, והגדולה מבין חברות התעופה במדינה. היא נוסדה כבר בשנת 1920 ונחשבת לאחת מחברות התעופה היותר ותיקות בעולם. נמלה הראשי ממוקם בסידני.

אודות ג'טסטאר – Jetstar

ג'טסטאר הינה חברת בת של קוואנטס, ומתמקדת בטיסות זולות. היא הוקמה בשנת 2003 כמענה תחרותי של קוואנטס לחברת התעופה הזולה וירג'ין. נמל האם שלה ממוקם במלבורן והיא גם מפעילה חברות אחיות נוספות ליעדים שונים בעולם, כמו ג'טסטאר אסיה או ג'טסטאר פסיפיק.