ויזת עבודה באוסטרליה

אם אתם רוצים לעבוד באוסטרליה – אנחנו תמיד ממליצים לשמור על החוק על מנת לאפשר לעצמכם טיול איכותי, שאתם שולטים באורכו, והשארת "טעם טוב" מהביקור במדינה. דווקא אוסטרליה היא מדינה בסגנון "כור היתוך", מדינת מהגרים בעלת סבלנות לשונה, בירוקרטיה יחסית נוחה והמון אפשרויות לקבלת ויזות עבודה שונות. הנה הסבר קצר על כמה מהויזות היותר שכיחות שאתם יכולים להשיג עבור עבודה באוסטרליה.

ויזת עבודה באוסטרליה ואופן קבלת האשרה

אם יש לכם מעסיק שמחכה לכם באוסטרליה, או מעסיק שפגשתם במהלך הטיול ועכשיו אתם מעוניינים להתחיל לעבוד עבורו, כנראה שתהליך קבלת ויזת העבודה שלכם יהיה לא מסובך ולא ארוך. אם תוכלו להפיק תעודת יושר מהמשטרה, מצויין. תהליך הנפקת הויזה צפוי לארוך כשבועיים שלושה, והמעסיק שלכם יצטרך לדווח על בחירתו בכם כעובדים שלו.

אם אין לכם מעסיק שמוכן לערוב לכם בזמן שהותכם באוסטרליה, תוכלו עדיין להפיק אשרת עבודה אולם ההליך יהיה מורכב ואיטי יותר. במרבית המקרים תתבקשו לעבור מבחני בריאות, מבחן IELTS (שליטה בשפה האנגלית), ולהוכיח את ניסיונכם המקצועי. לרוב, ויזת עבודה ללא מעסיק אוסטרלי ניתנת למבקשים בין טווחי הגילאים 18-45.

סוגי ויזות עבודה באוסטרליה

להלן פירוט על כמה מהויזות האפשריות לעבודה באוסטרליה:

ויזות עבודה לעובדים מומחים

  • ויזה 124 – ויזה קבועה לאנשים עם הישגים יוצאי דופן בתחומים כמו מדע, אקדמיה, ספורט, בידור, וכדומה.
  • ויזה 411 – ויזה המאפשרת עבודה זמנית באוסטרליה בתחום המומחיות שלך (קרויה גם ויזת חילופי עובדים).
  • ויזה 420 – לעובדים בתעשיית הבידור, קולנוע, וכדומה.
  • ויזה 428 – ויזת עבודה עבור עובדים בתחום שירותי הדת.
  • ויזה 419 – לאנשי אקדמיה המוזמנים לאוסטרליה מטעמים לימודיים על מנת העביר הרצאה או סידרת הרצאות, להשתתף במחקר אקדמי, וכדומה.
  • ויזות עבור רופאים ואחיות – אוסטרליה נמצאת בדרישה גבוהה לעוסקים במקצועות הרפואה והסיעוד, במיוחד כאלה המתכוונים להתיישב באזורים כפריים ומחוץ לערים הגדולות. עובדים בתחומים אלה מוזמנים להגיש בקשה לויזת עבודה זמנית או קבועה בתהליך פשוט ומהיר יחסית.

ויזות עבודה זמנית

ויזת עבודה זמנית באוסטרליה מכונה גם Skilled Migration והיא מתאפשרת למטיילים שיש להם מעסיק שמוכן לערוב להם. היא תקפה לעד שלוש שנים ועל מקבליה להתחייב כי הם מתכוונים לעבוד מחוץ לערים הגדולות ולאזורים מרכזיים באוסטרליה במשך תקופת הויזה. לאחר תום הויזה, ניתן להגיש בקשה לשינוי סטטוס מתושב ארעי לתושב קבוע, באותו האזור.

ויזות עבודה למקצועות נדרשים

ממשלת אוסטרליה מפיצה רשימת מקצועות נדרשים באוסטרליה המתעדכנת באופן תדיר. עבור משרות בעבודות נדרשות אלה ניתן להשיג אשרת עבודה בתנאים נוחים. ישנן חברות בין לאומיות אשר התמחותן בזיהוי עובדים מתאימים במקצועות הנדרשים וטיפול בהליכי קבלת אשרת העבודה עבורם. רשימה של המקצועות הנדרשים באוסטרליה ניתן לראות באתר ממשלת אוסטרליה.

ויזת סטודנט

אשרת עבודה ניתנת לסטודנטים אשר הרשמתם לאוניברסיטה כבר אושרה והם כבר שילמו על לימודיהם במשך סמסטר אחד לפחות. ויזה זו מאפשרת עבודה של 20 שעות בשבוע בתקופות לימודים וללא הגבלה במהלך חופשות סמסטר וחגים.